Hizmetlerimiz

İlaçlama İşleri

Böcek ilaçlama farklı teknikler ile yapılabilir. İlaçlama teknikler, ilaçlama yapılan alanın büyüklüğüne ve türüne göre belirlenir. Bunun yanı sıra, haşere ve kemirgen türünün de ilaçlama tekniği belirlemede etkin bir rolü vardır. Doğru teknikler ile yapılmadıkça, ilaçlama işlemlerinden sonuç almak mümkün olmayacaktır. Doğru haşere ilaçlama yöntemleri kullanabilmek yetkisi, profesyonel firmalara ait olduğundan, haşereler ile mücadele için uzman firmalardan hizmet almak gereklidir. Sağlık Bakanlığı sertifikası bulunmayan ilaçlama firmaları haşereleri yok etme konusunda başarısız olmaktadır.

 


BÖCEL İLAÇLAMA

Sıvı İlaçlama
Sıvı böcek ilaçlama, her alanda uygulanabilir. Buna ek olarak, her haşere türüne karşı da uygulanabilen sıvı ilaçlar, etkili yöntemler ile yapılmalıdır. Basit ilaçlama yöntemleri ile yapılan sıvı ilaçlama uygulamaları, haşereleri yok etmemekle birlikte, sağlık sorunlarına da yol açabilir. Bu nedenle kaliteli böcek ilaçları ve etkili ilaçlama yöntemleri ile yapılan sıvı ilaçlar haşerelere karşı başarılı sonuç verir. Püskürtme yöntemi ve buharlama tekniği ile yapılabilen sıvı ilaçlama haşerelere karşı en kısa sürede çözüm veren tekniktir. Püskürtme yöntemi; hastane, okul, fırın, restoran gibi alanlarda yapılırken; buharlama yöntemi daha çok ev, bina, bahçe, park, fabrika gibi alanlarda yapılmaktadır.

Jel İlaçlama
Jel ilaçların haşerelerin sık gezindiği alanlara milimetrik şekilde enjekte edilmesi ile yapılan jel ilaçlama, en sık kullanılan ilaçlama yöntemleri arasında yer alır. Kaliteli jel ilaçlar, böceklere karşı kesin çözüm verir. Buna karşın, böcek yoğunluğunun çok fazla olduğu bölgelerde, jel ilaçlar yeterli olmayabilir. Zira haşereler ilacı tüketerek yok olmaktadır. Bu durumda ilaçlama işleminin tekrarlanması ya da ek olarak sıvı ilaçların kullanılması gereklidir. Jel ilaçlama, hamam böceği türleri dışındaki haşerelere karşı hiçbir etki göstermez. Hamam böceklerinden kurtulmak için jel ilaçlar etkili bir çözüm olduğu gibi; yılan, akrep, pire, karınca gibi zararlıları yok etmede jel ilaçlama hiçbir etki göstermez.

Fare İstasyonu Yöntemi
Fare istasyonları içinde farelerin sevdiği ve çok hoşuna gittiği kokularla bezenmiş zehrin, 20 – 30 cm ebatlarında adına istasyon dediğimiz siyah kutucuğun içine yerleştirilerek farelerin güvenle kontrol altına alınması işlemidir.

Bu uygulama işlemi farelerin yoğunluğu ve alanın yüz ölçümü baz alınarak istenilen sayıda istasyon kurulumu yapılmaktadır. Hoş gıda aromalarıyla tatlandırılan zehrin kokusunu alan fare bu leziz kokuya dayanamayarak zehre temas eder. Susuzluk hissi yaratan bu zehir farenin delice su aramasını sağlar. Su aramaya çıkan fare suyu içtiği andan itibaren 10 saniye gibi kısa bir sürede etkisiz hale gelir.

 

Böcek ilaçlama Hangi Canlılara ve Niçin Yapılır?
Böcek İlaçlama; parazitler, zehirliler, giderler yaşayan canlılar ve mikroskobik boyuttaki zararlılar için yapılabilir. İnsanlara, hayvanlara, eşyalara ya da çevreye zarar veren haşereleri yok etmek için böcek ilaçlama yaptırmak şart olduğu gibi, bazı haşere türlerine karşı özel önlemlerin alınması ya da ilaçlama işleminin acil şekilde yapılması gerekebilir. Bu nedenle bulunduğunuz ortamda böcek sorunu ile karşılaşmanız durumunda vakit kaybetmeden ilaçlama firmaları ile iletişime geçmeniz önerilir. ilaçlama alanında uzman olan ve yılların tecrübesi ile haşere türleri konusunda tüm detaylara sahip olan Tez ilaçlama, zararlı canlılar ile mücadele ve ilaçlama konusunda müşterilerine 24 saat hizmet vermektedir.

İlaçlama yaptırmanın temel amacı, çevremizdeki zararlı canlıların rahatsız edici görüntüsünden kurtulmak ve sağlık anlamında yaşanabilir hijyenik alanlar oluşturmaktadır. Ancak ilaçlamanın amacı, mücadele edilen haşere türüne göre de değişir. Örneğin; akrep, yılan gibi zehirli haşereler ile mücadele, hayati önem taşır. Buna karşın, hamam böcekleri ile mücadele, gıda maddelerinin korunması ve sağlık açısından zarar oluşmaması için önemlidir. Pire, kene, bit gibi haşereler ise kan emerek beslendiklerinden, virüs bulaştırma tehlikesine sahiptir. Bu nedenle haşere ilaçlama büyük önem taşıyan bir uygulama olmasının yanı sıra, dikkatli yapılmalı ve mümkün olduğunca tecrübeli firmalardan hizmet alınmalıdır.

 

BÖCEK İLAÇLAMA NERELERE YAPILIR?
Böcekler, beslenme ve barınma ihtiyacını giderebilecekleri her türlü ortama rahatlıkla girebilen canlı türleridir. Bu mekanlarda yaşamlarını devam ettirmekte ve taşıdıkları ya da salgıladıkları bakterilerle insan sağlığını tehlikeye atmaktadırlar. Bu sebeple bu alanda kendini geliştirmiş olan böcek ilaçlama servisleri, böceklerin yerleşebilecekleri her alanda ilaçlama işlemi gerçekleştirmektedir. Bu alanlar, insanların yaşam sürdüğü evler, iş yerleri, hastaneler, siteler vb. alanlar olabilir. Profesyonel böcek ilaçlama servisleri, her alanda etkili ilaçlama yöntemleri ile böcek problemlerine son vermektedir.

1-Ev İlaçlama

Evlerimiz, böceklerin yiyecek bulması için elverişli olan ve barınma ihtiyacını karşılayabileceği mekanlardır. Bu sebeple sıklıkla evlerimizi istila etmektedirler. Böcek ilaçlama servisleri, ev ilaçlama üzerinde çeşitli ilaçlama yöntemleri geliştirmişlerdir. Ev İlaçlama, böcekler ve haşereler nedeniyle sağlığımız üzerinde oluşabilecek tehlikelerle mücadele etmek için atılabilecek en etkili ilk adım niteliği taşımaktadır. Böcek ilaçlama servisleri, evlerimizde gerçekleştireceği ilaçlamalarda ilk önce ilaçlanacak böceğin türünü tespit etmekte ve en etkili ilaçlama yöntemini uygulamaya almaktadır. Ev ilaçlamalarında kullanılmakta olan ilaçlama yöntemleri, sıvı ilaçlama (kokulu ve kokusuz ilaçlama), jel ilaçlama, fare ilaçları ve fare istasyonlarıyla gerçekleştirilen ilaçlama yöntemleridir. Bu yöntemler sayesinde kısa sürelerde kalıcı sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır. İnsan sağlığı üzerinde herhangi olumsuz bir etki oluşturmaması sebebiyle bu ilaçlama yöntemleri bir gün içerisinde etkisini gösteren ve problemi ortadan kaldıran özellikleri sayesinde rahatlıkla uygulayabileceğimiz ilaçlama yöntemleridir.

2-İşyeri İlaçlama

İşyerlerimiz de böcek ve haşere problemlerinin sıklıkla yaşanabileceği mekanlardır. Bu problemler kısa süre içerisinde müdahale edilmezse, iş hayatında alacağımız verimi ve işe adapte olabilmek için gereken motivasyonu zedeleyecektir. Bu sebeple işyerlerimizde meydana gelen böcek problemlerinin profesyonel böcek ilaçlama servislerinden istenilen yardımla ortadan kaldırılması gerekmektedir. İşyerlerimizde meydana gelen böcek ilaçlama problemlerine karşı geliştirilmiş olan ilaçlama yöntemleri de evlerimizde uygulanan yöntemlerle benzerlik göstermektedir. İşyerleri, iş veriminin düşmemesi adına uzun süreli kapatılabilen mekanlar olamayacağı için sıvı ilaçlama yöntemlerinde kokusuz ilaçlama ile ilaçlanmaktadır. Kokusuz ilaçlama yöntemleri sayesinde ilaçlanan mekanda böcek problemlerinin uzun süre yaşanmasının önüne geçilmektedir. Kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaştırmakta olan böcek ilaçlama yöntemleri, profesyonel ilaçlama servisleri tarafından işyeri ilaçlama için sıklıkla uygulanmakta olan etkili yöntemleridir.

3-Hastane İlaçlama
Hastaneler, çok fazla sayıda insanın yaşadığı, hastaların da konakladığı mekanlar olması sebebiyle mümkün olduğunca temiz ve steril tutulması gerekmektedir. Böcek ve haşere problemlerinin yaşanabileceği mekanlardan biri de hastanelerdir. Fakat temiz tutulması gereken bu mekanların, böcek problemlerinden kısa süre içerisinde temizlenmesi gerekmektedir. Hastanelerde uygulanmakta olan ilaçlama yöntemleri, genellikle hastaların başka yere taşınmasına sebep olmayacak, kısa süre içerisinde etkisini gösteren ve problemi ortadan kaldıran ilaçlama yöntemleri olmaktadır. Sıvı ilaçlama yöntemleri bu mekanların ilaçlamaları için oldukça elverişli ilaçlamalardır. Kokusuz ilaçlama yöntemleri, böcek problemlerini uzun süre ortadan kaldırmakta olan etkili bir ilaçlama yöntemidir. Hastane gibi kapatılamayacak mekanların ilaçlamalarında rahatlıkla uygulanabilen kokusuz ilaçlama yöntemleri, kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaşmamıza vesile olmaktadır. Hastane ilaçlama, hastaların ve çalışanların sağlıkları için oldukça önemli bir yer teşkil etmektedir.

4-Fabrika İlaçlama
Fabrikalar, insan yaşamı içerisinde kullandığı her türden ihtiyaç için gerekli olan ürünlerin üretildiği mekanlar olması sebebiyle, bu mekanların mümkün olduğunca temiz tutulması gerekmektedir. Bu mekanlarda meydana gelen böcek ve haşere problemleri, ya giyeceğimiz kıyafetler üzerinde, ya yiyeceğimiz ürünler üzerinde ya da daha farklı alanlarda kullanmamız gereken araç ve gereçler üzerinde tehlike oluşturabilmektedir. Bu da sağlık açısından insanlar üzerinde tehdit oluşturan unsurlardan biri olmaktadır. Bu sebeple fabrika ilaçlama hizmetleri, hem sağlığımız hem de yaşam kalitemiz açısından oldukça önemlidir. Fabrika ilaçlamalarında da kullanılmakta olan ilaçlama yöntemleri, diğer yaşam alanlarında uygulanmakta olan yöntemlerdir. Bu yöntemler sayesinde kısa süre içerisinde böcek problemlerinden arındırılmakta olan fabrikalar, uzun süre bu problemlerin yaşanmaması için belirli aralıklarla düzenli olarak ilaçlanması gerekmektedir.

 

BÖCEK İLAÇLAMADA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
İlaçlama uygulamaları, bilinçsizce yapıldığında, solunum yolu enfeksiyonlarına ve deri alerjilerine neden olabilir. Buna karşın, böcek ilaçlarına doğrudan maruz kalma zehirlenmelere neden olabilmektedir. Bu sebeple böcek ilaçlama işlemlerinin kişisel müdahalelerden ziyade profesyonel böcek ilaçlama ekipleri tarafından uygulanacak olması çok daha doğru bir karar olacaktır.

 

BÖCEK İLAÇLAMA FİYATLARI
Böcek ilaçlama fiyatları, ilaçlanan mekanın metrekaresine göre ya da ilaçlama uygulanacak böcek türünün yapısına göre değişiklik göstermektedir. Bazı böcek türlerinin kalıcı bir şekilde imha olması ya da problemin tekrar yaşanmaması adına tekrarlanmakta olan ilaçlamaların da sayısı yine böcek ilaçlama fiyatlarının belirlenmesinde etkili rol oynamaktadır. Profesyonel ilaçlama hizmetleri karşılığında oldukça uygun fiyatlar talep etmekte olan Tez İlaçlama servisimiz, 7/24 sunmuş olduğu ilaçlama hizmetleri ile vatandaşa güven vermektedir.